Kolejna aktualizacja rekordów

Statystyki Tnij URL

Nasza witryna Tnij URL prowadzi otwarte statystyki dzięki którym można pobieżnie badać popularność naszej witryny. W ostatnich dniach mocno zeszliśmy poniżej średniej z ostatnich miesięcy która oscylowała na poziomie 80 skróconych linków dziennie. 18 grudnia zakończyliśmy kilkugodzinną naprawę naszej witryny. Awaria była spowodowana kłopotami z niektórymi elementami strony. Elementy z którymi mieliśmy problemy były stworzone w technologii Flasz i to one były przyczyną chwilowego wyłączenia możliwości anonimowego skracania linków przy pomocy formularza z naszej głównej strony. Przez awarię straciliśmy w ostatnich dniach całkiem sporo skróconych linków a tym samym i stałych użytkowników.

 

W statystykach wyraźnie widać że po 12 grudnia 2017 roku, gdzie kolejny raz zbliżono się do rekordu przekraczając 100 skróconych linków w czasie jednej doby, że nagle spada ilość skracanych linków w czasie jednej doby. Z średniej wynoszącej około 80 linków dziennie, wyniki spadły do sumy 49 sztuk w 24 godziny. A w dniach 17 i 18 grudnia zaledwie przekroczono liczbę 20 sztuk w czasie jednego dnia.

 

Naprawa witryny została już przeprowadzona i mamy nadzieję że odzyskamy utraconych użytkowników jak tylko zobaczą oni że witryna została naprawiona. Jednak wiedząc że ponieśliśmy straty, będziemy teraz ponownie przykładać większą wagę do pozycjonowania aby przejąć część rynku tak jak to zrobiliśmy około dwa cztery miesiące temu gdy przeprowadziliśmy gruntowną modernizację witryny Tnij URL.

 

W tym momencie musimy skupić się na pozyskaniu lepszych pozycji na frazy które do tej pory były trudniej osiągalne. Gorsze wyniki świadczą o wyższej konkurencji na dane frazy a to związane jest z ilością osób które mogą odwiedzić naszą witrynę w celu skorzystania z mechanizmu do skracania za długich linków. Walka z konkurencją nie jest łatwa szczególnie że usługi skracania linków prowadzą też takie globalne firmy jak Google która w tej dziedzinie jest naszym bezpośrednim konkurentem na rynku Polskim, Europejskim oraz globalnym. Walka jest nie równa gdyż Google dysponuje znacznie większymi środkami finansowymi a tym samym zatrudnia więcej zdolnych programistów. Mimo to nie poddajemy się i stale nawiązujemy walkę z globalnym gigantem.