8 października zmiana grafiki i funkcji

Tnij URL po staremu

Pierwsza wersja witryny powstała na odkupionym z jednego z dawniej popularnych portali aukcyjnych skryptu do skracania linków wewnątrz portalu informacyjnego. Osoba która to nam sprzedała wyłuskała jeden z elementów witryny, zabezpieczyła go obramowaniem aby wyglądał na jedną całość i w ten sposób spakowany został kilka razy sprzedany. Koszt skryptu to zaledwie 15 zł jednak do tej pory został ten koszt zwielokrotniony gdyż usługa nie jest nastawiona na przynoszenie korzyści majątkowych. To oznacza że jest świadczona całkowicie za darmo.

 

Pierwowzór witryny Tnij URL umożliwiał dwie metody skracania długich linków. Pierwsza metoda to zwykłe nadanie numeru linku opartego na naszej nazwie domeny. Po kliknięciu przycisku „Skróć URL” , witryna dodawała maskowanie adresu URL i nadawała unikalny numer linku. To była najszybsza i najprostsza metoda skracania długich linków. Druga metoda umożliwiała nadanie indywidualnej nazwy linku. Ta możliwość to bardziej personalizowanie linku niż jego maskowanie lub skracanie. Ale bardzo dużo wcześniej utworzonych skrótów posiadało indywidualną nazwę nadaną przez osobę która zajmowała się skracaniem adresu.

 

Dlaczego postanowiliśmy wprowadzić modyfikacje w witrynie ?

Cała myśl o modyfikacji została zapoczątkowana wraz z otworzeniem e-maila od jednej z użytkowniczek starej wersji naszego serwisu internetowego Tnij URL. W liście napisała do nas że lubi korzystać z naszej witryny jednak brakuje jej opcji dzięki której będzie mogła skrócić wiele linków jednocześnie. Ten wniosek został poruszony na spotkaniu z naszym programistą i poddany obróbce. Postanowiliśmy sprawdzić jak po tych kilku latach wygląda rynek skracania linków w internecie. Po krótkim rekonesansie postanowiliśmy wdrożyć do nowej wersji witryny kilka dodatkowych funkcji które opiszemy poniżej. A to oznacza że nie ograniczyliśmy się tylko do jednej modyfikacji skryptu.

 

Tnij URL po 8 października, nowa wersja

Nowa wersja witryny Tnij URL ujrzała światło dzienne dokładnie 8 października. Od tego dnia liczba odwiedzin, stworzonych nowych linków czy też utworzonych nowych kont użytkowników nagle zaczęła wzrastać, widać to w statystykach serwisu. Nowa wersja strony www została wyposażona w nową grafikę pobraną za darmo z systemu darmowych grafik. Jako że witryna nie przynosi dochodu to nie chcieliśmy dodatkowo inwestować w nią kilku set złotych. Bardziej staraliśmy się położyć nacisk na inwestycje w kierunku funkcjonalności. Na głównej stronie już nie zobaczymy opcji która umożliwiała nadanie indywidualnej nazwy linku. Ta opcja została przeniesiona do sekcji dla zarejestrowanych użytkowników. Z nową wersją witryny powstałą również sekcja dla zarejestrowanych internautów. Została ona stworzona w celu udostępnienia szerszej funkcjonalności witryny. Pewne funkcje mogą być edytowane lub usuwane. Ale dostęp do tych funkcji może mieć tylko osoba która tworzy dany link, dlatego stworzyliśmy właśnie panel użytkownika który umożliwia dodatkowe działania na stworzonych przez ludzi linków. W panelu użytkownika dostępna jest opcja skracania linku oraz nadawania unikalnej nazwy. Udostępniona została możliwość wygaszania linku po określonej liczbie wejść za jego pomocą lub po określonej w kalendarzu dacie. Dla osób skracających dużo linków udostępniliśmy MultiLink, czyli skracanie wielu linków w tym samym czasie. W panelu użytkownika dostępne są również statystyki oraz historia linku. A to wszystko za darmo.