Statystyki kliknięć skróconych linków

Strona z statystykami ilości kliknięć w linki

Jest to już kolejny artykuł który opisuje zmiany oraz wykreowane nowe podstrony przy pomocy naszej witryny. Ostatnia modyfikacja pozwoliła nam uwolnić potencjał znajdujący się w panelu statystyk naszego portalu TnijURL.com . Była to bardzo ciężka praca dlatego też przez kilka miesięcy nie odzywaliśmy się tutaj na naszym blogu. Przy okazji chęci uporządkowania danych udało nam się wygenerować dodatkowe podstrony, dzięki którym prezentujemy szerszy zasób danych za pomocą których można dokonać ciekawych analiz tak prostego portalu jakim jest serwis do skracania długich linków.

 

Na podstronie którą obecnie opisujemy można zorientować się w popularności skracanych za pomocą naszego portalu linków. Nowo utworzona podstrona prezentuje dokładne dane na temat ilości kliknięć w skrócone linki konkretnego dnia. Jest to suma wszystkich kliknięć oddanych w skrócone linki które zostały wygenerowane przy pomocy TnijURL.com . Są to bardzo przydatne dane, które obrazują popularność wytworzonych za pomocą internautów skróconych linków do źródeł które chcieli spopularyzować ale długi link blokował ich możliwości do przesyłania takich hiperłączy. Oczywiście w wersji zbiorczej są to czyste statystyki. Jednak na kolejnych podstronach można zaobserwować listy konkretnych linków oraz ich popularność. Te dane mogą pomóc na przykład reklamodawcom którzy szukają wartościowych miejsc do wyświetlania swoich treści reklamowych. A my oferujemy takowe miejsca pod wynajem w ramach monetyzacji witryny.

 

Jak wiadomo wszystko w dzisiejszych czasach kosztuje, mimo że ten projekt jest rozwijany jako dodatkowy aktyw, to też generuje swego rodzaju koszty. Zajmuje miejsce na serwerze. Powoduje obciążenie procesora oraz zabiera miejsce w pamięci RAM. Należy pamiętać też o kosztach utrzymania domeny oraz zapłata za czas programisty. Dlatego wszelkiego darmowe projekty z czasem muszą zacząć przyjmować reklamy lub wprowadzać konta premium dla użytkowników. My wybraliśmy metody pośrednie tak aby użytkownicy nie odczuwali zbytnio wprowadzonych zmian.