Nowe statystyki portalu TnijURL.com

Przedstawiamy odnowione statystyki serwisu TnijURL.com

Nasza strona stale się zmienia i to na lepsze. Ostatnio zaprzestaliśmy szukać nowych miejsc na reklamy w naszym serwisie i przystąpiliśmy do rozbudowy wewnętrznych funkcji. Podczas przeglądania statystyk serwisu TnijURL.com natrafiliśmy na pewnego rodzaju zdarzenia, które wymagały odpowiedniej reakcji. Chodzi tutaj o kwestię linków których źródła przestały istnieć a dane o ich istnieniu tak naprawdę stanowią zbędne obciążenie dla naszej bazy danych oraz co najważniejsze, linki te blokują sporą część kombinacji znaków, które mogą być wykorzystane ponownie.

 

Dlatego też, gdy odkryliśmy pewne mankamenty, zajęliśmy się tworzeniem narzędzi do diagnostyki bazy danych naszego serwisu. Jest to wymagane gdyż po przeprowadzeniu postępowania sprawdzającego ujawniliśmy ponad 6000 skróconych linków bez aktywnego źródła. W dodatku, linki te były tworzone przez osoby anonimowe, co skutecznie udaremnia jakikolwiek kontakt z osobą która takowy link wygenerowała.

 

Nowe podejście do wyświetlania statystyk

Dotychczasowy panel statystyk był jedną stroną która w z agregowany sposób wyświetlała wszystkie dane w skrócony sposób. Niestety to podejście było złe z uwagi na fakt iż chcieliśmy wyświetlać linki po wcześniejszej selekcji pod różnymi względami. Chcąc prezentować dużą ilość danych, łamaliśmy niektóre wytyczne wyszukiwarek co do ilości zgromadzonych na jednej podstronie hiperłączy wychodzących. Dlatego postanowiliśmy ułożyć nową makietę danych tak aby były bardziej czytelne. Z tego zrodził się pomysł na podzielenie wszystkich danych na osobne podstrony oraz zwiększenie ilości linków na podstronie. W efekcie uzyskaliśmy z jednej podstrony aż 7, a co za tym idzie znacznie więcej powierzchni do wyświetlania reklam. Jednocześnie nasze podstrony zostały uzbrojone w nowe treści które został rozbudowane względem swoich pierwowzorów. To z kolei wytworzyło miejsca które generują dodatkową moc względem tworzenia merytorycznej treści na witrynie. W taki o to sposób z prostej strony, która ma za zadanie za pomocą jednego formularza świadczyć darmową usługę, udało się wygenerować cały szereg podstron oraz zmonetyzować ruch na witrynie.