Makiety architektoniczne budynków i nie tylko

Makieta makiecie nie równa ale potrzebna

Rynek makiet jest bardzo szeroki. Zamówić i zbudować makietę można dowolnego przedmiotu, okolicy czy też budynku. Ta ostatnia kategoria cieszy się największym uznaniem wśród deweloperów. Wizualizacja budynku w biurze szczególnie gdy jeszcze nie powstał jest kluczowym elementem sprzedaży. Gdy kontrahent może zobaczyć na makiecie swoje lokum w które inwestuje spore oszczędności, ma lepsze podejście do wydania tych pieniędzy. Faktem jest to że bez makiety architektonicznej sprzedać komuś lokal byłoby znacznie trudniej niż gdy posiadamy taką wizualizację.

 

W Polsce jest tylko kilka wyspecjalizowanych firm, które są w stanie od tak zwanego „zera”, zbudować pełną wizualizację opierając się o projekt architektoniczny budowanego budynku. Większość takowych oferentów może jedynie wykonać makietę na podstawie dostarczonych już elementów czyli wykonują jedynie klejenie. Za to na drugim biegunie stoją firmy które opierają się o architektów, którzy jednocześnie wykonują wizualizację budowanych projektów. Posiadają na swoim zapleczu maszyny które wycinają z dokładnością komputerową elementy w sklejce oraz płytach z plastiku elementy które następnie są umieszczane w odpowiednich miejscach budowanej makiety. Tak powstają najlepszej jakości makiety architektoniczne, które następnie są wstawiane do biur sprzedaży aby wizualizować budynki wystawionymi na sprzedaż.

 

Oczywiście makiety nie są na wyłączność handlu czy też budowanych budynków. Można zbudować dowolną makietę dowolnego tereny, budynku czy też układu skał lub gór. Ogranicza nas tak naprawdę tylko wyobraźnia osoby zamawiającej takowe wykonanie. Oczywiście makiety wykonywane na zlecenia deweloperów mają całkiem inną wartość niż te które są wykonywane dla celów hobbistycznych. Jak wiadomo biznes ma swoje własne podejście do tematu i gdy da się na czymś zarobić bo ma swoje dodatkowe zalety jak wartość sprzedażowa to należy dorzucić coś do ceny aby też zarobić na takim intratnym projekcie.

 

Jeśli masz coś do sprzedania czego nie możesz pokazać lub jest dopiero w budowie, zamów makietę architektoniczną i zyskaj w oczach klientów.