Ponad 650 zarejestrowanych użytkowników

Ponad 650 zarejestrowanych kont użytkowników

Wortal służący do skracania długich linków odnotował właśnie wzrost zarejestrowanych kont użytkowników. Wynik ten nie jest skokowy tylko odzwierciedla stale rosnące zainteresowanie usługą skracania długich linków przy pomocy serwisu TnijURL.com . W sierpniu informowaliśmy o wakacyjnych rekordach. Również w tamtym czasie podaliśmy informację o przekroczeniu sumy 600 zarejestrowanych kont użytkowników. A obecnie mamy grudzień i tak naprawdę niewiele brakuje do pełnej liczby 700 zarejestrowanych użytkowników. Oczywiście sumę tą możemy zbierać równie dobrze przez kilka najbliższych lat. Wszystko zależy od popularności naszej usługi wśród internautów. Nie mniej oznacza to dość spory przyrost jak na trzy pełne miesiące. Jako że skracanie URL-i nie jest popularnym zajęciem to i tak ta strona osiąga całkiem ciekawe wyniki. To dodatkowo mobilizuje nas do wdrażania nowych modułów na stronie.

 

W ostatnim czasie nic nie dodawaliśmy oraz nie opisywaliśmy na naszym blogu głównie z uwagi na poświęcenie większej ilości czasu na prace wewnątrz naszej witryny. Już jakiś czas temu wdrożyliśmy mechanizm do czyszczenia bazy danych z linków które przestały być aktywne. Odkrycia tego dokonaliśmy przez zupełny przypadek. Tworząc kolejne listy statystyk i obserwując wyniki jakie zwracają, dało się zauważyć że część z linków przechowywanych w bazie danych nie prowadzi do żadnej aktywnej strony. Oznacza to nic innego jak to że źródło do którego prowadził link skrócony za pomocą TnijURL.com, przestało istnieć. Z uwagi na fakt że pierwsze 40 000 linków, zostało założonych całkowicie anonimowo i administracja witryny nie ma kontaktu z osobami które utworzyły wyżej wymienione hiperłącza, możemy zlikwidować te skróty i uwolnić zarezerwowane URL-e.

 

Wstępne wyliczenia pokazują że możemy w ten sposób uwolnić około 6000 adresów które można ponownie wykorzystać. Dodatkowo, te URL-e czasami posiadają linki zewnętrzne przychodzące co podnosi ich wartość SEO. Dlatego nie uruchomiliśmy jeszcze procesu czyszczenia ślepych linków. Zastanawiamy się jak można je wykorzystać.