Wnioski płynące ze statystyk serwisu

Rozbudowa serwisu TnijURL.com

W ostatnim czasie byliśmy zmuszeni do usprawnienia niektórych mechanizmów w celu zbierania większej ilości danych podczas skracania długich linków URL prowadzących do aukcji czy też ogłoszeń w internecie. W tym czasie postanowiliśmy również wyciągnąć więcej danych z tych informacji które zbieramy. Z zebranych informacji udało nam się wyłuskać ciekawe statystyki całego serwisu TnijURL.com. Jeszcze w sierpniu 2017 roku usługa była tylko dla osób które przechodzą przez naszą witrynę. Dopiero w październiku udostępniliśmy możliwość związania się z nami na stałe za pomocą rejestracji darmowego konta użytkownika. Od tamtej pory zebraliśmy już ponad 500 rejestracji co pokazuje nam jak chętnie korzystacie z naszego narzędzia do skracania długich linków. Wzrost jest powolny gdyż tych 500 rejestracji zbieraliśmy ponad jeden rok. Ale stały wzrost i bardzo mała liczba usuwania kont powoduje że nasza praca ma sens i motywuje nas do dalszych interakcji z kodem.

 

Prawdopodobnie gdyby internauci wiedzieli że po rejestracji darmowego konta zyskują bardzo dużo nowych funkcji było by nas teraz więcej. Jednak z uwagi na bardzo niskie dochody serwisu nie prowadzimy działań marketingowych które mogłyby zwiększyć ilość użytkowników. Opieramy się na widoczności w wyszukiwarce Google co z wiadomych przyczyn nastręcza swoistych stałych problemów takich jak dostosowywanie witryn do nowych wytycznych budowy witryny czy też optymalizacji pod kolejne narzędzia wycinające część wyników z wyszukiwarek. Jak widać prowadzenie takiej darmowej usługi nie jest zbyt dochodowym interesem a wręcz przynosi czasem tylko kolejne koszty.

 

My korzystamy z tego iż jesteśmy częścią większej firmy i niektóre narzędzia takie jak serwer otrzymujemy za darmo. Dzięki czemu znacznie spadają koszty utrzymania naszej witryny. Jednak w przypadku wprowadzenia działań marketingowych, wzrost obciążenia oraz zwiększenie ruchu mogłoby przewyższyć koszty w stosunku do generowanych przychodów. Dlatego stale myślimy nad wprowadzeniem kolejnych mechanizmów dzięki którym uda nam się pokryć koszty działania serwisu.