Rozszerzone nowe statystyki

Nowe statystyki na TnijURL.com

Niniejszym artykułem chcemy obwieścić odsłonięcie nowego odświeżonego działu statystyki, który od teraz będzie posiadał rozszerzone rekordy które zachodzą na naszej witrynie. Przez pewien dłuższy czas prezentowaliśmy jedynie rekordy w stosunku do ilości skróconych linków danego dnia. Dodatkowo informowaliśmy o łącznej ilości skróconych linków za pomocą naszego portalu, ilości wykonanych kliknięć w skrócone linki oraz ilość założonych kont użytkowników. Jednak te dane były jedynie częścią tych które tak naprawdę możemy prezentować. Dlatego podczas prac modernizacyjnych, do listy życzeń dopisaliśmy rozszerzenie statystyk które do tej pory były używane.

 

Nowością oprócz wymienionych wyżej ilości skróconych linków danego dnia, liczby ogólnej skróconych linków oraz liczby założonych kont użytkownika jest seria czterech list. Pierwsza lista informuje odwiedzających ile osób danego dnia kliknęło w linki skrócone przez internautów. Kolejna lista to wyszczególnienie skróconych linków które zebrały najwięcej kliknięć od momentu ich stworzenia. Następnie prezentowane są najczęściej klikane linki w ostatnim tygodniu. Ostatnia tabela jest podobna do przedostatniej. Różnica w niej jest taka że informuje nas o linkach które miały największą popularność w ostatnim miesiącu.

 

Można powiedzieć że uzyskane wyniki w prezentacji statystyk są naprawdę imponujące jak na taki mały serwis. Dzięki zebraniu tych danych mamy kilka nowych pomysłów na rozbudowę naszego portalu. Już teraz jest to spora maszyna która odpowiada na bardzo dużo różnych zapotrzebowań w dziedzinie skracania lub maskowania linków. Jednak dalsza rozbudowa oraz uzyskane informacje które były ukryte do tej pory w bazie danych pokazują że portal ma jeszcze większy potencjał a jego konstrukcja do tej pory była niewystarczająca. Dlatego już teraz pracujemy nad kolejnymi wdrożeniami które mają za zadanie rozszerzyć ilość możliwości wykorzystania naszego narzędzia.

 

W chwili obecnej staramy skupić się nad rozbudową witryny. Ostatnie przejścia z osobami które próbowały wykorzystać naszą witrynę do złych celów poruszyły pewne kwestie które spowodowały rozbudowę portalu. Idąc za ciosem postanowiliśmy rozbudować sekcję statystyk co zaowocowało utworzeniem czytelnych danych które pokazały nowe możliwości dla TnijURL.com .