Koniec skracania linków za pomocą google goo.gl

Skracanie linków google goo.gl

Do niedawna globalna marka Google udostępniała na jednej z dodatkowych domen o nazwie Goo.gl , narzędzie do skracania długich linków. Nie wiadomo dlaczego, ale na początku 2018 roku, Google postanowiło zamieścić informację na wspomnianej stronie że z dniem 30 marca 2018 roku z serwisu mogą korzystać jedynie osoby które są stałymi użytkownikami witryny a nowi już nie będą mogli korzystać z tego darmowego narzędzia.

 

Jednocześnie firma Google, poinformowała że witryna Goo.gl będzie działać w ograniczony sposób dla starych użytkowników ale 30 marca 2019 roku całkowicie zostanie ten projekt zamknięty. To smutna wiadomość dla ogromnej ilości osób które do tej pory korzystały z tego serwisu i za pomocą tam dostępnych narzędzi skracali swoje długie linki.

 

Z drugiej jednak strony, my jako właściciele podobnego narzędzia możemy otwierać szampana, gdyż jeden z największych graczy który posiada dużą grupę pracowników, pozostawia ogromne pole do działania likwidując swoją usługę. Już po oficjalnym komunikacie zanotowaliśmy wzrost odwiedzin oraz znaczny przypływ stałych użytkowników wraz ze wzrostem liczby skracanych linków.

 

Nasz portal TnijURL.com jest ukierunkowany jedynie na Polskę, gdyż sama nazwa jest polskiego pochodzenia. Jednak po oświadczeniu Google, zastanawiamy się nad wejściem na szersze rynki. W końcu, spora ilość internautów pozostała bez wsparcia. A skoro posiadamy już własne oprogramowanie do takich działań to wystarczy teraz zmienić nazwę oraz przetłumaczyć podstrony serwisu.

 

Jaka jest przyszłość TnijURL.com ?

Odejście z rynku jednego z największych graczy nie oznacza że ta gałąź uschnie. Internet jest pełny bardzo długich adresów podstron. Dlatego jesteśmy pewni że nasza usługa będzie potrzebna jeszcze przez wiele długich lat. Nasz serwis istniał jeszcze zanim Google postanowiło wejść w ten segment internetu. Teraz okazuje się że przetrwaliśmy okupację i pozostaliśmy na placu boju a konkurent zwinął sztandar wycofuje się. Dlatego nadal będziemy promować oraz rozbudowywać nasz serwis do skracania długich linków URL.