Skracanie długich nazw URL

Krótki wywiad wśród znajomych

Okazuje się że praktycznie każdy człowiek który korzysta z internetu, dość często skraca różne linki w celu ich łatwiejszego przekazywania między sobą za pomocą popularnych komunikatorów oraz metodą głosową. Dlatego skróć długą nazwę URL w celu łatwiejszego przekazywania swoich linków.

 

Kilka dni temu zrobiłem sondę wśród znajomych by zbadać znajomość tematu skracania długich adresów URL. Okazuje się że każda osoba która korzysta z internetu w ostatnim czasie wygenerowała ruch na stronach do skracania linków oraz samodzielnie stworzyła taki skrócony link za pomocą dostępnych witryn internetowych. To oznacza że temat skracania linków przy pomocy specjalnie do tego stworzonych witryn ma potencjał do budowania wartościowego ruchu na stronie.

 

Nie jest to ruch stały lecz wymuszony koniecznością skrócenia długiego linku. Więc występuje tutaj naturalna zależność, potrzeba – działanie. Działanie w tym wypadku generuje wywołanie wyszukiwarki Google oraz wpisanie jednej z fraz która spowoduje że wyszukiwarka przedstawi nam listę najbardziej trafnych wyników. Gdy internauta wejdzie na którąś ze stron do skracania linków, uzyskujemy wartościowy ruch. Jeśli nasza maszyna do skracania długich nazw URL spodoba się internaucie to będzie częściej korzystał z tego narzędzia.

 

Okazuje się też że smartfony często służą użytkownikom telefonu do skracania długich linków. Maskowanie adresów przy pomocy komórki jest bardzo częstą przyczyną wywołania witryny internetowej. Ważne by współpracowała ona z różnymi przekątnymi ekranów. Wszelkie utrudnienia w korzystaniu ze skracacza może spowodować zniechęcenie użytkownika do narzędzia i sprawić że internauta skorzysta z innej strony która jest lepiej dostosowana do jego wymagań i potrzeb. Dlatego podczas przebudowy witryny zadbaliśmy o współpracę z wszystkimi rodzajami ekranów tak aby strona dostosowała się do każdej przekątnej i na każdym urządzeniu pracowała tak samo dobrze.

 

Mamy szczerą nadzieję że wszystkie prace które wykonaliśmy do tej pory przy naszej witrynie odniosą tylko pozytywne wrażenie na internautach którzy z niej mają okazję korzystać. Jednocześnie obiecujemy że nie spoczniemy na laurach. Przyświeca nam cel aby stale ulepszać tą witrynę. Mimo że do niedawna uważaliśmy że sługa cięcia adresów URL nie jest aż tak głęboka jak się na pierwszy rzut oka wydaje.