Skracanie długich linków URL

Skracanie długich adresów URL

Skracanie długich linków URL to tak naprawdę zabawa z przekierowaniem przy pomocy bazy danych jednego adresu URL na drugi. Gdy zakładaliśmy pierwszą wersję strony, nikt nie wierzył że to ma szansę zaistnieć w internecie. W końcu po co komu skracanie długich adresów internetowych do prostej krótkiej postaci ? Jak się okazuje po latach działania naszego portalu, taka usługa jest potrzebna i nawet kilku oferentów jest w stanie działać w tym segmencie usług obok siebie bez większej straty. Oczywiście stale dochodzi na walki w wyszukiwarkach o lepszą widoczność, jednak te działania są spokojne i bez większej interakcji.

 

Gdy postanowiliśmy założyć portal z usługą skracania długich adresów URL, kierowały nami całkiem inne przekonania niż obecnie. Podczas podejmowania decyzji o budowie strony TnijURL.com, zarządowi zależało na stworzeniu sieci drobnych witryn, dzięki którym agencja marketingowa zyska zasięg oraz pole do działania. Obecnie widzimy że taka strona może funkcjonować również samodzielnie i być prawie samowystarczalna. Mimo to witryna nadal stanowi część zaplecza technicznego naszej agencji marketingowej, która jest trzonem całej grupy witryn internetowych.

 

Gdy przyszedł czas na odświeżenie witryny sami nie wierzyliśmy z efektów jakie udało się osiągnąć. Po latach działania na pierwotnej konstrukcji witryny TnijURL.com, przyszedł czas na rewitalizację, przystosowanie strony do różnej wielkości ekranów oraz wprowadzenie nowych funkcji. Podstawowa wersja witryny przestała już wystarczać i należało wprowadzić udogodnienia. Podczas projektowania nowej wersji strony okazało się że przy wprowadzaniu nowych funkcji potrzebne jest stworzenie konta użytkownika. Idąc za ciosem postanowiliśmy również uruchomić własnego bloga, dzięki któremu można publikować dodatkowe treści skierowane do odwiedzających naszą stronę.

 

Programista był przerażony gdy zobaczył listę nowych funkcji oraz rozmiar witryny. Do tej pory był to malutki skrypt z obszerną bazą danych skróconych linków. Po wprowadzeniu zmian, z małej witryny wyrósł średniej wielkości portal usługowy.

 

Późniejsze wprowadzanie kolejnych elementów rozszerzających możliwości działania skróconych linków nadały ostateczny kształt stronie, który obecnie można obserwować. W ostatnich miesiącach nasza obecność została bardzo ograniczona, jednak portal stale się rozwija. Zyskujemy nowych użytkowników oraz stale poszerzamy bazę skróconych linków. W dniu którym jest pisany ten tekst posiadamy w bazie danych ponad 130 tysięcy linków stworzonych przez naszych użytkowników.

 

Jak widać po statystykach naszej witryny, usługa skracania długich linków mimo iż może wydawać się abstrakcyjna, jest użyteczna a nawet powszechna. Pewnym złym działanie było zmniejszenie się ilości portali internetowych, dzięki którym można było przesyłać krótkie wiadomości tekstowe. Jednak nadal jest duża ilość portali ogłoszeniowych, które generują bardzo długie i złożone linki, dzięki którym nasze istnienie jest nadal potrzebne. Zachęcamy internautów do korzystania z naszej usługi skracania długich linków URL.