Mcafee siteadvisor blokuje TnijURL.com

McAfee w SiteAdvisor blokuje TnijURL.com

Musimy z przykrością stwierdzić że firma McAfee prowadząca usługę internetowej tarczy pod nazwą SiteAdvisor od dnia 5 marca 2019 roku niesłusznie blokuje naszą stronę w przeglądarkach które są wyposażone w oprogramowanie McAfee oraz wyświetla żółte kółeczko z ostrzeżeniem podczas przeglądania wyników wyszukiwania w wyszukiwarce Google. Działanie takie przejmuje ruch z wywołań naszej domeny co skutecznie zabiera nam ruch który do tej pory był generowany przez witrynę. Strona internetowa pod domeną TnijURL.com należy do legalnie działającej firmy która dba o bezpieczeństwo w sieci. Nasze strony są wolne od szkodliwego oprogramowania i nie zasługują na blokowanie dostępu. Mimo to proceder blokowania naszej strony trwa czynnie nadal na czas publikacji tego artykułu.

 

Dlaczego doszło do zablokowania witryny ?

W ostatnich dniach lutego doszło do incydentu w którym nieznany na razie przestępca wykorzystał mechanizm skracania linku tan stronie TnijURL.com w celu zmylenia odbiorców oraz organów ścigania. Następnie rozesłano skrócony link za pomocą SMS do bazy odbiorców którą posiadał przestępca. W treści wiadomości żądano opłaty w wysokości 1,47 zł za brak blokady telefonu. Część ofiar które nie są zbyt bardzo zaznajomione z internetem oraz komputerami, poszło najkrótszym torem i oskarżyli administrację TnijURL.com o przestępcze działanie. Na szczęście policji łatwiej wytłumaczyć do czego służy nasz portal i jedynie poproszono o wszystkie informacje jakie posiadamy o komputerze oraz czasie stworzenia linku przez przestępcę. Jednocześnie nie jesteśmy podejrzani o ten przestępczy czyn a w sprawie występujemy jako pokrzywdzony/świadek.

 

Mimo to kilka zawistnych osób które nie umieją zrozumieć co robią, postanowiło zgłosić serwis TnijURL.com jako rozsyłający szkodliwe linki w SMS jako spam.

 

Poprosiliśmy w e-mailu do firmy McAfee o wskazanie linków które są szkodliwe oraz innych elementów które atakują internautów. Chcemy współpracować aby zapewniać bezpieczeństwo w internecie. Niestety do dzisiejszego (10.03.2019) dnia, od 5 marca 2019 roku, nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze zapytanie. Nie przesłano również żadnego wytłumaczenia oraz nie zareagowano na nasze tłumaczenie. Jest to dość irytujące, gdyż TnijURL.com generuje każdego dnia sporą liczbę wejść a blokada przez SiteAdvisor powoduje że zamiast naszej strony pokazuje się ostrzeżenie McAfee. Uważamy to za kradzież naszych wejść gdyż blokada witryny nie jest poparta żadnymi dowodami w kwestii naszej winy. Mimo to dostęp jest blokowany przez co tracimy ruch oraz dobre imię.