Kwarantanna dla zgłaszanych linków

Wprowadzamy kolejny mechanizm dla poprawy bezpieczeństwa

Naszym kolejnym mechanizmem który ma pomóc w zwalczaniu zjawiska wykorzystywania naszego portalu do celów przestępczych, jest sekcja kwarantanny. Bezpośredniego wpływu na poprawę bezpieczeństwa nie ma ale za to pośrednio wpłynie na ułatwienie administracji portalu w zbieraniu danych i łatwym przechowywaniu ich dla organów ścigania. Odpowiedni mechanizm został już wdrożony do naszego serwisu i tym samym jesteśmy już gotowi na szybką reakcję.

 

Działanie mechanizmu jest bardzo proste, jeśli otrzymamy zgłoszenie o nadużyciu mechanizmów naszego portalu wraz z linkiem który znajduje się u nas w bazie, za pomocą jednego kliknięcia będziemy mogli takie hiperłącze wysłać na kwarantannę. Objawia się to następującym działaniem. Gdy skrócony za pomocą naszego portalu link zostanie przez któregoś internautę zgłoszony jako nadużycie lub wyłudzenie, to po odnalezieniu wskazanego linku w bazie wysyłamy go wraz z wszystkimi informacjami do sekcji kwarantanna. Od tego momentu wywoływanie go za pomocą przeglądarki będzie skutkować przeniesieniem internauty na stronę obsługującą błędy na naszej witrynie a następnie zostanie przekierowany na główną stronę naszego wortalu.

 

Administracja nie traci w ten sposób zebranych informacji na temat linku, ilości kliknięć, adresu IP komputera użytego do stworzenia linku, jak i daty oraz godziny w której powstał. A jednak wywoływanie linku będzie skutkować wyświetlaniem się naszej witryny.

 

Jest to drugi etap usprawniania naszego portalu po fakcie wykorzystania naszego mechanizmu do skracania długich linków w celach przestępczych. Tworząc tą witrynę nigdy nie przypuszczaliśmy że może zostać w ten sposób wykorzystana. Dlatego zrobimy wszystko co można z naszej strony aby zidentyfikować każdą kolejną osobę która będzie chciała wykorzystać nasze oprogramowanie w celach wyłudzenia lub oszustwa.

 

Pracujemy jednocześnie nad kolejnym wdrożeniem które dopiero pojawiło się w naszych planach. Jednak kolejny mechanizm musi zostać dopiero opracowany. Sami nie spodziewaliśmy się że nasza strona rozrośnie się do tak dużych rozmiarów. Jesteśmy dumni z każdego nowego wdrożenia kolejnych nowych mechanizmów. Każdy kolejny skrócony link jest pochwałą dla nas za to jak stworzyliśmy serwis z którego obecnie korzystasz.