Drobna awaria opanowana

Aktualizacja Linuksa wywołała drobną awarię w JS

Systemy operacyjne raz na jakiś czas trzeba aktualizować. Często robi się tą czynność bezzwłocznie po opublikowaniu nowej dystrybucji oprogramowania w celu wyeliminowania odnalezionych luk w zabezpieczeniach. Jednak takie działanie nie jest zawsze dobre. Nowości często nie są stabilne i mając załatać jakąś wadę w poprzedniej wersji to przy okazji dostarczają nowych wrażliwych miejsc w systemie. Tak też i tym razem się stało. Szybka instalacja przed sprawdzeniem przez innych użytkowników tego samego systemu operacyjnego spowodowała że na naszych stronach przez chwilę nie działały skrypty napisane w Java Script.

 

W naszym przypadku awaria JS objawiła się brakiem możliwości skracania długich adresów URL w naszym systemie. Sam skracacz działał ale funkcja JS, która była odpowiedzialna za sprawdzanie czy skracany adres URL jest prawidłowy (czyli czy prowadzi do fizycznej podstrony), przestała funkcjonować. Drugim aspektem była awaria bloga. W JS mamy napisany skrypt umożliwiający szybkie przewijanie artykułów w strefie „spis artykułów”. Ta funkcja uległa również uszkodzeniu z winy niesprawnej obsługi skryptów JS.

 

O problemie poinformowali nas użytkownicy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za raportowanie błędów, dzięki czemu możemy szybko reagować na zaistniałe problemy. Szybkie raportowanie to skuteczna metoda do szybkiego przywrócenia funkcji danej strony. Wiadomo że jeśli niektóre elementy witryny przestają funkcjonować, to użytkownicy przechodzą do konkurencji. Jako portal służący do skracania długich nazw adresów URL, nie możemy sobie pozwolić na utratę internautów. Dlatego zawsze staramy się szybko reagować na wszelkie wynikające sytuacje tak aby sprawność serwisu była na jak najwyższym poziomie.

 

Sprawny serwer hostingowy to podstawa, nasz portal korzysta z sprawdzonej usługi hostingu stron internetowych. Dzięki temu możemy szybko reagować na zaistniałe sytuacje. Hosting to absolutna podstawa, bez sprawnego serwera nie da rady obsłużyć setek tysięcy wejść internautów nie wspominając o interakcjach ze stroną.