Bezpieczny krótki link do mapy zachorowań na SARS-CoV-2

Kolejny raz TnijURL.com walczy z oszustwami

Nasz portal do skracania długich linków kolejny raz walczy z oszustami wykorzystującymi lęk przed zarazą która opanowała cały świat. Od początku marca gdy w Polsce zaobserwowano pierwsze zachorowania, zaobserwowano zwęszoną liczbę wyszukań związaną z Koronawirusem. Nic więc dziwnego że oszuści postanowili wykorzystać ten fakt i w bardzo ekspresowym tempie zbudowali aplikacje dostępne na tablety i telefony dzięki którym można sprawdzać prawdziwe dane na tema t zachorowań. Można by powiedzieć że nic w tym złego, w końcu nikt nie udostępnił takiej aplikacji wcześniej a powinno to być zrobione już w okolicach 25 stycznia 2020 roku.

 

Oszuści jednak nic nie robią za darmo ani nie pomagają ludziom. Ich celem jest wyłudzanie wrażliwych danych które mogą być wykorzystane do przełamania zapory bankowości internetowej lub po prostu w celu pozyskiwania danych które można następnie sprzedać.

 

Bezpieczny skrócony link do mapy zachorowań:

http://tnijurl.com/sarscov2/

 

Tym razem do oszustwa jest wykorzystywana mapa zachorowań na SARS-CoV-2. Lęk przed zachorowaniem oraz wymuszona medialnie nagonka na ciągłe sprawdzanie stanu sytuacji pandemii, która rozwija się bardzo dynamicznie. Problemem tutaj jest bardzo długi i skomplikowany link, który prowadzi do podstrony w Instytucie imienia Johns Hopkins. Ta mapa jest najbardziej wiarygodna oraz najczęściej aktualizowana w oparciu o dane spływające do WHO (Światowej Organizacji Zdrowia).

 

Aby pokrzyżować plany oszustom udostępniamy skrócony link do mapy zachorowań na COVID-19. Dzięki naszemu działaniu mamy nadzieję że kilka tysięcy osób nie pobierze dstępnych na tablety oraz telefony komórkowe aplikacji które mają na celu wyłudzanie wrażliwych danych od ich użytkowników. Pamiętaj oszuści prezentując prawdziwe dane jednocześnie podsłuchują co oprócz tego robisz na telefonie. W ich ręce mogą wpaść loginy oraz hasła do bankowości internetowej ale również inne wrażliwe dane które można następnie obrabiać lub sprzedać.

 

Sytuacja jaka dotknęła już 148 krajów jest dość dramatyczna. Na dzień 16.03.2020 roku, odnotowano już ponad 6500 zgonów na całym świecie. Ilość zachorowań jest już liczona w setkach tysięcy. Nie wiadomo jak długo pandemia będzie się utrzymywać. A pogoda wcale nie pomaga. W takich niskich temperaturach wirusy mają więcej czasu by przetrwać na nośnikach a przez to większa liczba ludzi może zachorować. W tym szczególnym czasie dbajcie o swoich bliskich a co najważniejsze, nie wystawiajcie ich na możliwość zarażenia. Od tego zależy jak wiele osó pożegna się z życiem.